Fatima

Monaco - Cannes - La Salette - Carcasonne - Lourdes – Santiago de Compostela – Fatima – Lizbona – Cabo da Roca – Batalha – Nazare – Toledo – Madryt – Saragossa- Barcelona – Montserrat – Nicea

Koszt wyjazdu

4390 zł

+ 150 euro płatne w autokarze

Termin 15-dniowej pielgrzymki do Fatimy

 • 14.09 – 28.09.2024 r.
 • 01.10 – 15.10.2024 r.

Przy zapisie na wyjazd należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 1500 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD, rozkładane i rozsuwane fotele),
 • opiekę pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NNW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 12 noclegów (w hotelach Formuły 1 nie ma ręczników - 3 noclegi),
 • wyżywienie: 12 śniadań, 11 obiadokolacji.

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Prosimy o ograniczenie gabarytów bagażu oraz jego ciężaru – do 25 kg.

PROGRAM WYJAZDU:

1. DZIEŃ: POLSKA
8.30 – Zbiórka na parkingu parafialnym, pakowanie bagaży.
9.00 – Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę.
10.00 – Wyjazd w kierunku Cannes.

2. DZIEŃ: MONACO – CANNES – LE LUC W godzinach rannych przyjazd do maleńkiego Księstwa Monaco na Riwierze Francuskiej. Śniadanie we własnym zakresie. Wizyta w Katedrze Saint Nicolas z książęcymi grobowcami. Zwiedzanie ze słuchawkami w języku polskim Pałacu Książęcego oraz Muzeum Oceanograficznego, w którym na najwyższym piętrze znajduje się taras widokowy. Przejazd kolejką z polskim tłumaczeniem ulicami Monaco połączonej z podziwianiem pięknych krajobrazów. Warto zobaczyć dzielnicę hazardową - Monte Carlo wraz ze słynnym Grand Casino. Czas wolny na rekreację i odpoczynek – możliwość plażowania oraz kąpieli. Planowana Msza Św. w Monaco. Pobyt w Monaco potrwa 9 godzin. Przejazd do Cannes, obiadokolacja, a następnie spacer ulicami miasta połączony z oglądaniem Pałacu Festiwalowego oraz panoramy Cannes. Nocleg.

3. DZIEŃ: LE LUC – LA SALETTE – GAP Śniadanie i przejazd do La Salette. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza Święta, zwiedzanie Sanktuarium oraz miejsc związanych z Objawieniem. Czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja oraz udział w wieczornej procesji ze świecami. Przejazd na nocleg do Gap.

4. DZIEŃ: GAP – CARCASSONNE – LOURDES Msza Św., śniadanie. Przejazd do Carcassonne i spacer po średniowiecznym miasteczku. Wyjazd do Lourdes, obiadokolacja i w miarę możliwości udział w Procesji Różańcowej ze świecami. Nocleg.

5. DZIEŃ: LOURDES Msza Św., śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z życiem św. Bernadetty. Wspólna Droga Krzyżowa. Czas na indywidualną modlitwę oraz możliwość kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródełka. Uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej. Obiadokolacja, udział w Procesji Różańcowej ze świecami. Nocleg.

6. DZIEŃ: LOURDES – SANTIAGO DE COMPOSTELA Msza Św., śniadanie i całodniowy przejazd do Santiago de Compostela. Obiadokolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA Śniadanie, Msza Św. Zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła – jest to jeden z ważniejszych (obok Jerozolimy i Rzymu) ośrodków pielgrzymkowych. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i udział w Nabożeństwie Różańcowym oraz w Procesji Maryjnej z lampionami. Nocleg.

8. DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – CABO DA ROCA Msza Św., śniadanie i wyjazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii z przewodnikiem: dzielnicy Belem (głównego portu stolicy w czasach świetności portugalskiego imperium kolonialnego), Torre de Belem (wizytówki miasta - wieży obronnej z XVI w.), pomnika Odkrywców, Klasztoru Hieronimitów, romańskiej Katedry, kościoła św. Antoniego. Przejazd do Cabo da Roca –- najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy. Przyjazd do Fatimy. Zwiedzanie: Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, Kaplicy Objawień, Kościoła Trójcy Przenajświętszej, przejście pod pomnik papieża Jana Pawła II, betonowych fragmentów Muru Berlińskiego. Obiadokolacja, czas na modlitwę. Udział w wieczornym Nabożeństwie Różańcowym ze świecami. Nocleg.

9. DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – NAZARE Msza Św., śniadanie. Przejazd do Batalhi – miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria de Victoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV-XVI wiek). Przejazd do Nazare – uroczej wioski leżącej nad brzegiem Atlantyku, plażowanie i rekreacja. Przyjazd do Fatimy. Wspólna Droga Krzyżowa. Zwiedzanie miejsc, w których Anioł objawił się dzieciom. Wizyta w domach rodzinnych dzieci: Łucji, Hiacynty i Franciszka. Modlitwa w Kaplicy Objawień ze słynną figurą Fatimskiej Madonny. Czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja i udział w wieczornym nabożeństwie. Nocleg.

10. DZIEŃ: FATIMA – TOLEDO – MADRYT Msza Św., śniadanie. Przejazd do Toledo - spacer urokliwymi uliczkami miasta, modlitwa w kaplicy Najświętszego Sakramentu w Katedrze. Przejazd do Madrytu. Zwiedzanie: Katedry Almudena, Pałacu Królewskiego, Puerta del Sol, Gran Via. Obiadokolacja i nocleg.

11. DZIEŃ: MADRYT – SARAGOSSA – COSTA BRAVA Śniadanie. Przejazd do Saragossy - nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Del Pilar. Msza Św. Kontynuacja podróży na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

12. DZIEŃ: COSTA BRAVA – BARCELONA – MONTSERRAT – COSTA BRAVA Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii: katedry św. Eulalii, kolumny Krzysztofa Kolumba, budowli zaprojektowanych przez A. Gaudiego (m.in. Sagrada Familia) - z zewnątrz. Spacer słynnym deptakiem La Ramba. Przejazd do Montserrat. Msza Św. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego wraz z Bazyliką Matki Bożej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

13. DZIEŃ: COSTA BRAVA – LE LUC (NICEA) Śniadanie i Msza Św. Przejazd do miejscowości Le Luc. Obiadokolacja i nocleg.

14. DZIEŃ: LE LUC – NICEA – POLSKA Śniadanie. Przejazd do Nicei. Czas przeznaczony na rekreację, kąpiel i plażowanie. Możliwość spacerowania słynną Promenadą Anglików. Wyżywienie we własnym zakresie. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.

15. DZIEŃ: POLSKA Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA