Meksyk

Meksyk Guadelupe

Koszt wyjazdu

10990 zł

bez dodatkowych opłat

Termin 13-dniowej pielgrzymki do Meksyku

 • 07.11 – 19.11.2023 r.

Przy zapisie na wyjazd należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 5000 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Aby wjechać do Meksyku niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od daty wyjazdu z Meksyku.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe do kraju (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • transfer na lotnisko w Krakowie i z powrotem,
 • przelot samolotem,
 • opiekę duszpasterską,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NNW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • przejazdy na terenie Meksyku,
 • 11 noclegów, w tym 3 noclegi w hotelu w Acapulco,
  – 3 posiłki dziennie + napoje all incluisve
  od 11.00 do 22.00 ,
 • wyżywienie wg programu - napoje do obiadów i kolacji płatne dodatkowo,
 • godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i 5 piosenek los mariachis,
 • obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków, pokojowych w hotelach,
 • obowiązkowe napiwki dla kierowców i przewodnika,
 • bilety wstępu,
 • lokalny przewodnik w języku polskim,
 • rezerwacja mszy w kościołach lub salkach hotelowych.
 • Tour Guide-system nagłaśniający,
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 2000 zł,
 • bagaż główny 23 kg,
 • bagaż podręczny 8 kg.

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • numer paszportu z datą ważności,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

PROGRAM WYJAZDU:

1. DZIEŃ: PEWEL WIELKA – KRAKÓW – FRANKFURT
5.45 – Zbiórka na parkingu parafialnym, pakowanie bagaży.
6.00 – Wyjazd na lotnisko do Krakowa – Balic
8.30 – Zbiórka na lotnisku w Balicach.
10.30 – Wylot z lotniska w Krakowie do Frankfurtu.
Międzylądowanie we Frankfurcie. Przelot do Meksyku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

2. DZIEŃ: MIASTO MEKSYK Śniadanie. Przejazd na Plac Główny miasta Zocalo. Spacer deptakiem Madero. Zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, podziwianie meksykańskiego stylu barokowego. Przejście pod figurę Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pod pomnik Jana Pawła II. Przejście do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsca, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego podziwianie jego ruiny. Wejście do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawnej kultury prehiszpańskiej. Po południem przejazd na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – godzinny rejs wzdłuż jednego z prehiszpańskich wodnych kanałów. W trakcie rejsu obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu.

3. DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR– BAZYLIKA – TEOTIHUACAN Śniadanie. Wyjazd na Plac Trzech Kultur, symbolicznego miejsca powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej
i indiańskiej. Tutaj też Jan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny w Guadalupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, podziwianie ołtarza, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki. Oglądanie Starej i Nowej Bazyliki, ich przepięknych ogrodów. Nawiedzenie Kapliczki na Wzgórzu. Czas na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan - miejsca, gdzie według Azteków rodzili się bogowie, miasta, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj możliwość wejścia na jedną z największych Piramid Słońca. Podziwianie Piramidy Księżyca, Pałacu Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Degustacja tequili. W lokalnym warsztacie zapoznanie z obróbką kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiad do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ: MEKSYK – OAXACA Śniadanie. Przejazd do Oaxaca. Po drodze postój w Cholula, miejscu, gdzie Hiszpanie w czasach kolonialnych wybudowali na największej piramidzie kościół Najświętszej Pani od Dobrej Rady. Nawiedzenie małego Pueblo - Tonatzintla, gdzie znajduje się mały kościółek wybudowany przez Indian w nietypowym stylu barokowym. Przejazd do Oaxaca, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

5. DZIEŃ: MITLA – TULE – TEOTITLAN Śniadanie. Przejazd do Mitla (strefa archeologiczna wybudowana przez Misteków) – miejsca słynącego z dekoracji geometrycznych zwanymi greki. Przejazd do Tule – małe Pueblo (podziwianie ogromnego drzewa – najstarszego i największego w Ameryce). Wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal (wódka agawowa z robakiem), poznanie procesu produkcji. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie folklorystycznej hali targowej. Powrót na nocleg do hotelu.

6. DZIEŃ: OAXACA – PUEBLA Śniadanie. Zwiedzanie strefy archologicznej Monte Alban, słynącej z kamiennych płaskorzeźb Tancerzy i odkrytych grobowców. Przejazd w kierunku Puebla – (piękne miasto kolonialne założone i wybudowane przez Hiszpanów, wstępnie miało być stolicą Wicekrólestwa Hiszpanii). Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z przepiękną barokową Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej oraz Słodka Uliczka słynnąca z lokalnych łakoci. Kolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ: – PUEBLA - TAXCO Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Krótki postój i spacer w centrum Cuernavaca (Miasto Wiecznej Wiosny, gdzie znajduje się jedna z byłych hacjend Fernanda Korteza). Przejazd do sklepu - warsztatu srebra, zapoznanie ze sposobem wydobywania szlachetnego metalu, jego obróbką i przepięknymi wzorami, jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

8. DZIEŃ: ACAPULCO Śniadanie. Postój w Cacahuamilpa, gdzie mieści się jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – możliwość podziwiania ich w różnych formach. Przejazd do Acapulco. Nocleg w hotelu all inclusive.

9. DZIEŃ: ACAPULCO Śniadanie. Wypoczynek. Nocleg w hotelu all inclusive.

10. DZIEŃ: ACAPULCO Śniadanie. Wypoczynek. Nocleg w hotelu all inclusive.

11. DZIEŃ: ACAPULCO – MIASTO MEKSYK Śniadanie. Wyjazd do Miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

12. DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR – MUZEUM ANTROPOLOGII
Śniadanie. Przejazd do Muzeum Antropologii, w czasie zwiedzania zapoznanie się z najważniejszymi salami kultur prehiszpańskich – Teotihuacana i Azteca. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejazd obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany Łowczyni Gwiazd. Pożegnanie z Bazyliką w Guadalupe, msza święta, czas wolny. Przejazd na lotnisko.

13. DZIEŃ: FRANKFURT - POLSKA Międzylądowanie we Frankfurcie. W godzinach popołudniowych wylot do Polski - Krakowa. Przyjazd do Pewli Wielkiej. Zakończenie pielgrzymki.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA