Włochy weekend majowy

Padwa – Florencja – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Cassino - San Giovanni Rotondo – Monte Sant Angelo – Lanciano - Manopello

KOSZT WYJAZDU:

2190 zł

Terminy 8 – dniowego wyjazdu

 • 30.04 – 07.05.2023 r.

Przy zapisie należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Możliwość wyjazdu na ważny dowód osobisty lub paszport. Dzieci i młodzież do 18 roku życia na paszport lub dowód tymczasowy.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe do kraju (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC, rozsuwane fotele),
 • opiekę pilota, przewodnika,
 • opiekę duszpasterską,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 6 noclegów,
 • wyżywienie: 6 śniadań i 5 obiadokolacji,

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • Nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

Dodatkowo płatne około 60€- bilety na środki komunikacyjne w Rzymie i Florencji, zestaw słuchawkowy, przewodnicy lokalni oraz opłaty wjazdów do miast i parkingi.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Prosimy o ograniczenie gabarytów bagażu oraz jego ciężaru – do 25 kg.

PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: PEWEL WIELKA
6.00 – Zbiórka na parkingu parafialnym, pakowanie bagaży.
6.15 – Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę.
7.00 – Wyjazd. Przejazd przez Słowację i malownicze Alpy Austriackie w kierunku Włoch. Wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Wenecji.

2 DZIEŃ: PADWA – FLORENCJA Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Msza Św. i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Florencji przez wielu uważanej za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Spacer ulicami stolicy Toskanii, zwiedzanie Katedry Santa Maria del Fiore z imponującą kopułą i Dzwonnicą Giotta. Podziwianie Pałacu Medyceuszów i wielu innych zabytków Florencji. Przejazd na nocleg w okolicę Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: ASYŻ – CASCIA – FIUGGI Śniadanie. Wyjazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, Bazyliki św. Klary, Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Spacer ulicami Asyżu. Czas wolny. Przejazd do Cascii i zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Rity. Przyjazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: FIUGGI – RZYM - FIUGGI Msza Św., śniadanie. Audiencja u papieża Franciszka. Zwiedzanie Rzymu: Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki Santa Maria Maggiore. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

5 DZIEŃ: FIUGGI - MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO Śniadanie. Wyjazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Bazyliki św. Benedykta. Msza Św. na cmentarzu polskim. Przejazd do San Giovanni Rotondo – nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: MONTE SANT ANGELO – LANCIANO – MANOPELLO - FIUGGI Śniadanie i przejazd do Monte Sant Angelo, Msza Św. Zwiedzanie słynnego Sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd do Lanciano - miejsca cudu eucharystycznego, a następnie do Manopello, gdzie znajduje się „chusta Boskiego Oblicza”. Przyjazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: FIUGGI - RZYM Śniadanie, Msza Św. Zwiedzanie starożytnego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitolu, Placu Navona, Panteonu, Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Wyżywienie we własnym zakresie. W godzinach nocnych wyjazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ: POLSKA Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA