Włochy z Neapolem

Padwa – Florencja – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Cassino – Pompeje – Neapol - San Giovanni Rotondo – Monte Sant Angelo – Lanciano - Manopello

KOSZT WYJAZDU:

2490 zł

Termin 9 – dniowej pielgrzymki

 • 28.09 – 06.10.2023 r.

Przy zapisie na pielgrzymkę, należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Możliwość wyjazdu na ważny dowód osobisty lub paszport. Dzieci i młodzież do 18 roku życia powinny posiadać paszport lub dowód tymczasowy.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe do kraju (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC, rozsuwane fotele),
 • opiekę pilota, przewodnika,
 • opiekę duszpasterską,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NNW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 7 noclegów,
 • wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji.

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • Nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres email.

Dodatkowe płatne: ok. 85 € - bilety na środki komunikacyjne w Rzymie i Florencji, zestaw słuchawkowy, przewodnicy lokalni oraz opłaty wjazdów do miast i parkingi, bilety wstępów do Pompei.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Prosimy o ograniczenie gabarytów bagażu oraz jego ciężaru – do 25 kg.

PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: PEWEL WIELKA
6.00 – Zbiórka na parkingu parafialnym, pakowanie bagaży.
6.15 – Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę.
7.00 – Wyjazd. Przejazd przez Słowację i malownicze Alpy Austriackie w kierunku Włoch. Wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Padwy.

2 DZIEŃ: PADWA – FLORENCJA Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Msza Św. i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Florencji przez wielu uważanej za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Spacer ulicami stolicy Toskanii, zwiedzanie Katedry Santa Maria del Fiore z imponującą kopułą i Dzwonnicą Giotta. Podziwianie Pałacu Medyceuszów
i wielu innych zabytków Florencji. Przejazd na nocleg w okolicę Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: ASYŻ – CASCIA – FIUGGI Śniadanie. Wyjazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, Bazyliki św. Klary, Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Spacer ulicami Asyżu. Czas wolny. Przejazd do Cascii i zwiedzanie miejsc związanych
z życiem św. Rity. Przyjazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: FIUGGI – RZYM - FIUGGI Msza Św., śniadanie. Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem (jeśli będzie taka możliwość). Zwiedzanie Rzymu: Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki Santa Maria Maggiore. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

5 DZIEŃ: FIUGGI - MONTE CASSINO - POMPEJE Śniadanie. Wyjazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Bazyliki św. Benedykta. Msza Św. na cmentarzu polskim. Przejazd do Pompei – zwiedzanie miasta zastygłego
w wulkanicznej lawie. Przejście do Bazyliki Różańcowej. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

6 DZIEŃ: NEAPOL - SAN GIOVANNI ROTONDO Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta - jeden z największych placów we Włoszech - rozległy Piazza del Plebiscito. Spacer po labiryncie uliczek starego miasta. Wizyta w Katedrze św. Januarego, poświęconej patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami. Wizyta w Kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa z grobem ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Przejazd do San Giovanni Rotondo – nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: MONTE SANT ANGELO – LANCIANO – MANOPELLO - FIUGGI Śniadanie i przejazd do Monte Sant Angelo, Msza Św. Zwiedzanie słynnego Sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd do Lanciano - miejsca cudu eucharystycznego, a następnie do Manopello, gdzie znajduje się „chusta Boskiego Oblicza”. Przyjazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: FIUGGI - RZYM Śniadanie, Msza Św. Zwiedzanie starożytnego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitolu, Placu Navona, Panteonu, Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Wyżywienie we własnym zakresie. W godzinach nocnych wyjazd w kierunku Polski.

9 DZIEŃ: POLSKA Powrót do Polski w godzinach popołudniowych

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA