Ziemia Boga – Pielgrzymka do Izraela

KOSZT WYJAZDU:

4950 zł

Terminy 8 – dniowego wyjazdu

 • 07.10 – 14.10.2023 r.

Przy zapisie należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 1500 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Do wyjazdu konieczny jest paszport, który musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe do kraju (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • transfer komfortowym autokarem na lotnisko i z lotniska,
 • przelot samolotem w obie strony,
 • opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
 • przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę przewodnika,
 • opiekę duszpasterską,
 • zestaw słuchawkowy,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NNW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 7 noclegów,
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • Nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • pesel
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • numer i datę ważności paszportu.

Dodatkowe płatne: ok. 150USD - koszty realizacji programu: bilety wstępów, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, lokalni przewodnicy.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień: POLSKA (Katowice) – IZRAEL
3.00 – Zbiórka na parkingu parafialnym Pewel Wielka, pakowanie bagaży.
3.15 – Wyjazd w kierunku lotniska.
3.30 – Żywiec – Tesco (Mixpol).
3.40 – Wilkowice – pod drogą szybkiego ruchu, przy rondzie.
3.50 – Bielsko-Biała, naprzeciwko dolnej płyty, po stronie dworca PKP, na przystanku MZK.
4.10 – Czechowice-Dziedzice, KFC, stacja benzynowa.
4.20 – Pszczyna, McDonald”s, stacja benzynowa.
4.30 – Tychy, stacja benzynowa Orlen.
5.45 – Zbiórka na lotnisku Pyrzowice, Terminal A.

Przejazd do Pyrzowic. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu 8.00 . Przylot do Tel Avivu – 12.30. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień: BETLEJEM Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Udamy się także na Górę Syjon. Nawiedzimy wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień: CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMPi św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

5 dzień: GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa.W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra (płatne dodatkowo: ok. 22 USD/os). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi
i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień: JERYCHO – MORZE MARTWE Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza
i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosado Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowskąi ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg.

8 dzień: TEL AVIV – POLSKA Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski. Wylot z Tel Avivu o 13.30. Przylot do Polski, Katowice 16.15. Powrót autokarem do Pewli Wielkiej.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA