GRECJA - śladami św. Pawła

GRECJA – śladami św. Pawła

KOSZT WYJAZDU:

3290zł

+ 100 euro

Termin 10 – dniowej pielgrzymki

 • 03.10 - 12.10.2024

Przy zapisie na wyjazd należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 700 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Możliwość wyjazdu na ważny dowód osobisty lub paszport. Dzieci i młodzież do 18 roku życia powinny posiadać paszport lub ważny tymczasowy dowód osobisty .

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD, rozsuwane fotele),
 • opiekę pilota,
 • opiekę duszpasterska,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NNW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 8 noclegów w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • 8 śniadań i 7 obiadokolacji,
 • opłatę klimatyczną w hotelach.

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • Nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Prosimy o ograniczenie gabarytów bagażu oraz jego ciężaru – do 25 kg.

PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: POLSKA
6.00 – Zbiórka na parkingu parafialnym w Pewli Wielkiej, pakowanie bagaży.
6.15 – Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę.
7.00 – Wyjazd.
Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię w okolicę Belgradu. Wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg.

2 DZIEŃ: SERBIA - GRECJA Śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd przez Macedonię do Grecji, w Paralii. Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Wyjazd do Filipi. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: ruiny starożytnego miasta z czasów Filipa II Macedońskiego i z czasów rzymskich, miejsca gdzie był więziony św. Paweł. Przejazd do Baptysterium, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę św. Lidię. Przejazd do Thessalonik. Zwiedzanie miasta: kościół św. Demetriusza, Agora Rzymska, plac Arystotelesa, Biała Wieża. Przejazd do Paralii – obiadokolacja, nocleg. Zakwaterowanie w hotelu.

4. DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Wyjazd do Litochoro. Spacer wąwozem Enipeas, przejazd do Starego Pantelejmona ( stara góralska wioska w formie skansenu ). Powrót do Paralii, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

5. DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Przejazd do Kalambaki (Meteory) - drugiego pod względem wielkości centrum monastycyzmu w Grecji. Zwiedzanie klasztoru. Manufaktura ikon bizantyjskich, przejazd w okolice Delf. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.
6. DZIEŃ: GRECJA Śniadaniu. Zwiedzanie okręgu Apollina, które w starożytności pełniło funkcję wyroczni delfickiej, gdzie na trójnogu zasiadała „Pytia i przepowiadała światu przyszłość. Przejazd do Aten. Zwiedzanie wzgórza Akropol (Parthenon, Propyleje, Świątynia Nike Apteros), wzgórza Areopag, gdzie przemawiał św. Paweł do Ateńczykow, Agory Greckej i Rzymskiej, świątyni Zeusa Olimpijskiego, Stadionu, na którym rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, Parlamentu wraz ze zmianą wartą przy grobie nieznanego żołnierza. Po zwiedzaniu czas wolny na spacer po najstarszej dzielnicy Place. Przejazd na Peloponez. Obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Przejazd do Epidauros, zwiedzanie starożytnego teatru słynącego do dziś z doskonałej akustyki, centrum Asklepiosa, boga lekarzy, słynącego jako uzdrowisko. Przejazd do Myken , zwiedzanie Grobowca Agamemnona, pałacu mykeńskiego. Przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer uliczkami stylu weneckiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
8. DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Przejazd do starożytnego Koryntu. Zwiedzanie ruin z czasów rzymskich, gdzie przemawiał do Koryntian św. Paweł. Przejazd nad kanał koryncki. Przejazd do Paralii, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ: GRECJA Śniadanie. Czas wolny na spacer po Parali. Odpoczynek i rekreacja. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Obiadokolacja we własnym zakresie.
10. DZIEŃ: POLSKA W godzinach południowych przyjazd do Polski.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników. W sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA