WŁOCHY - wrzesień

WŁOCHY z San Giovanni Rotondo

Wenecja - Padwa - Loreto - Cascia - Asyż - Orvieto - Monte Cassino - Pompeje - Neapol - San Giovanni Rotondo - Monte Sant Angelo - Manopello - Rzym

KOSZT WYJAZDU:

2990zł

+ 100 euro

Terminy 10 – dniowego wyjazdu

 • 31.08 – 09.09.2024 r.
 • 19.10 – 28.10.2024 r.

Przy zapisie należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 800 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 30 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Możliwość wyjazdu na ważny dowód osobisty lub paszport. Dzieci i młodzież do 18 roku życia na paszport lub dowód tymczasowy.

W RAMACH KOSZTÓW GWARANTUJEMY:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC, rozsuwane fotele),
 • opiekę pilota, przewodnika,
 • opiekę duszpasterską,
 • ubezpieczenie KL 200 000 zł i NW 10 000 zł oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • 8 noclegów,
 • wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji,

PRZY ZAPISIE PODAJEMY:

 • Nazwisko i imię,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Prosimy o ograniczenie gabarytów bagażu oraz jego ciężaru – do 25 kg.

PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: PEWEL WIELKA
6.00 – Zbiórka na parkingu parafialnym, pakowanie bagaży.
6.15 – Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę.
7.00 – Wyjazd.
Przejazd przez Słowację i malownicze Alpy Austriackie w kierunku Włoch. Wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Wenecji.

2 DZIEŃ: WENECJA – PADWA Śniadanie. Przyjazd do Wenecji. Przepłynięcie statkiem na Plac Św. Marka. Spacer po mieście. Zwiedzanie: Placu św. Marka, Bazyliki św. Marka z zewnątrz, Mostu Rialto, Pałacu Dożów, Mostu Westchnień. Msza Św. Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: LORETO – CASCIA Śniadanie. Przejazd do Loreto - nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej, Sanktuarium Domku Świętej Rodziny, w którym według tradycji Archanioł Gabriel zwiastował Maryi przyjście Jezusa na świat. Msza Św. Czas wolny. Przejazd do Cascii i zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Rity. Przyjazd na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: ASYŻ – ORVIETO - FIUGGI Śniadanie. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Msza Św. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, Bazyliki św. Klary, Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Spacer ulicami Asyżu. Czas wolny. Przejazd do Orvieto – średniowiecznego miasta położonego na resztkach zastygłego wulkanu, gdzie znajduje się słynna gotycka katedra, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego z Bolseny – korporał poplamiony krwią. Spacer urokliwymi uliczkami. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

5 DZIEŃ: FIUGGI - MONTE CASSINO – POMPEJE Śniadanie. Wyjazd na Monte Cassino – zwiedzanie Bazyliki św. Benedykta i cmentarza żołnierzy polskich. Msza Św. Wyjazd do Pompei – zwiedzanie miasta zastygłego w wulkanicznej lawie. Przejście do Bazyliki Różańcowej. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: NEAPOL - SAN GIOVANNI ROTONDO Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta - jeden z największych placów we Włoszech - rozległy Piazza del Plebiscito. Spacer po labiryncie uliczek starego miasta. Wizyta w Kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa z grobem ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Przejazd do San Giovanni Rotondo – nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. Msza Św. Przejazd do Monte Sant Angelo. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: MONTE SANT ANGELO – MANOPELLO - FIUGGI Śniadanie, Msza Św. Zwiedzanie słynnego Sanktuarium św. Michała Archanioła. Czas wolny. Przejazd do Manopello, gdzie znajduje się „chusta Boskiego Oblicza”. Przyjazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: RZYM Śniadanie, Msza Św. Zwiedzanie starożytnego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitolu, Placu Navona, Panteonu, Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ: RZYM – WYJAZD DO POLSKI Śniadanie, Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Msza Św. Zwiedzanie Rzymu: Bazyliki św. Piotra – nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki Santa Maria Maggiore. Czas wolny. Wyżywienie we własnym zakresie. W godzinach nocnych wyjazd w kierunku Polski.

10 DZIEŃ: POLSKA Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

!!! W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w pielgrzymce nie można otrzymać zwrotu wpłaconej gotówki – na swoje miejsce należy znaleźć inną osobę. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników.
W przypadku drastycznego wzrostu cen paliwa oraz kursu euro cena może ulec zmianie !!!

Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie !

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA